REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Co słychać na budowanych przez GDDKiA drogach w woj. mazowieckim? [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowanych przez GDDKiA drogach w woj. mazowieckim? [RAPORT]
Mazowiecki oddział GDDKiA odpowiada za realizację ok. 184 km dróg krajowych: autostrad, dróg ekspresowych i dróg klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). To inwestycje z Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych oraz Programu budowy 100 obwodnic, o łącznej wartości ok. 9,8 mld zł.
Grupa PGE w 2023 r. zainwestowała 3,8 mld zł w rozwój sieci dystrybucyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Grupa PGE w 2023 r. zainwestowała 3,8 mld zł w rozwój sieci dystrybucyjnych
Grupa PGE w 2023 r. zainwestowała 3,8 mld zł w modernizację i rozbudowę sieci dystrybucyjnych, rozwój sieci łączności LTE 450 i instalację Liczników Zdalnego Odczytu. Rekordowe inwestycje to gwarancja stabilnych dostaw energii elektrycznej i zwiększanie możliwości przyłączania nowych odnawialnych źródeł energii.
Modernizacje, rozbudowy – duże pieniądze dla warszawskich szpitaliartykuł
Pokaż artykuł
Modernizacje, rozbudowy – duże pieniądze dla warszawskich szpitali
Budowa nowego pawilonu centralnego w Szpitalu Wolskim, modernizacja chirurgii Szpitala Czerniakowskiego, rozbudowa SOR-u w Szpitalu Bielańskim czy utworzenie SCOL – to tylko część zadań planowanych z dodatkowej puli pieniędzy jakie trafiły do stołecznego budżetu.
Jak zmieniły się drogi krajowe woj. łódzkiego w 2024 roku? [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Jak zmieniły się drogi krajowe woj. łódzkiego w 2024 roku? [RAPORT]
Dobiegający końca rok przyniósł szereg zmian i planów dotyczących sieci dróg krajowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zakończyła niektóre prace, inne rozpoczęła. GDDKiA podpisała umowy i uruchomiła wiele procedur związanych z przygotowaniem kolejnych inwestycji. 2024 rok był pełen wyzwań i ciężkiej pracy, a kolejne lata w woj. łódzkim zapowiadają się równie intensywnie.
We Wrocławiu trwają wakacyjne remonty w około 80 szkołach i 17 żłobkachartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu trwają wakacyjne remonty w około 80 szkołach i 17 żłobkach
Gmina Wrocław tradycyjnie wykorzystuje okres wakacyjny na przeprowadzenie licznych mniejszych i większych remontów w podległych placówkach szkolnych i żłobkach.
[T09329] Henryka Sienkiewicza 20ainwestycja
Pokaż inwestycję
[T09329] Henryka Sienkiewicza 20a
Chełm, ul. Henryka Sienkiewicza 20a
metraż
1 565 m2
cena
1 100 000
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskim
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE S.A.) wydał dwie kolejne decyzje o wsparciu. Obie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. 3 października 2025 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zostanie zrealizowana w województwie mazowieckim.
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Tauron uruchomił nową, dużą farmę wiatrową w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Tauron uruchomił nową, dużą farmę wiatrową w woj. pomorskim
Tauron uruchomił trzynastą farmę wiatrową na lądzie. na terenie gmin Słupsk i Damnica w woj. pomorskim. Farma wiatrowa Warblewo to 15 turbin o łącznej mocy 30 MW. To kolejna w tym miesiącu, oddana do użytkowania, tego typu inwestycja Tauronu. W połowie listopada br. firma informowała o przekazaniu do eksploatacji farmy wiatrowej Mierzyn o mocy 59 MW w woj. zachodniopomorskim.
Unidevelopment SA zrealizuje kolejną inwestycję na warszawskiej Białołęceartykuł
Pokaż artykuł
Unidevelopment SA zrealizuje kolejną inwestycję na warszawskiej Białołęce
Jeden z większych, polskich deweloperów zdecydował się po raz kolejny zainwestować na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka. UNI 2 – spółka zależna Unidevelopment z Grupy Unibep SA – nabyła dwie niezabudowane, sąsiadujące ze sobą nieruchomości na terenie tej dzielnicy, za łącznie 10 mln zł netto.
Polski producent podłóg i wyrobów z drewna inwestuje pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent podłóg i wyrobów z drewna inwestuje pod Krakowem
Następna polska firma zdecydowała się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w aglomeracji krakowskiej. W Nieznanowicach, w gminie Gdów (powiat wielicki) zainwestuje firma Maderas. Firma otrzymała decyzję o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
W woj. śląskim powstaje nowy, duży park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstaje nowy, duży park handlowy
W województwie śląskim powstaje nowy, duży park handlowy. Swoją najnowszą inwestycję w tej części Polski realizuje niemiecka Grupa Saller. Park handlowy S1 powstaje w liczącej ok. 113 tysięcy mieszkańców Dąbrowie Górniczej.
W Zabrzu planowana jest budowa data centers i magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
W Zabrzu planowana jest budowa data centers i magazynów energii
Szykuje się kolejna duża inwestycja w województwie śląskim. Fortis Hub, spółka z grupy Fortis, przygotowuje projekt komercyjny, którego realizację planuje w rejonie ulic Hagera i Tarnogórskiej w Zabrzu.
Polski producent matryc drukarskich inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent matryc drukarskich inwestuje w woj. opolskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie opolskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. To pierwsza inwestycja spółki Chespa Klisze ale trzecia dla Grupy Chespa ze wsparciem KSSE S.A.. Nowa inwestycja zostanie zrealizowana w województwie opolskim – w powiecie krapkowickim, gminie Gogolin, w miejscowości Chorula.
Polska firma Tetris Meble zainwestuje w województwie opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Tetris Meble zainwestuje w województwie opolskim
Kolejna polska firma z branży meblarskiej inwestuje w województwie opolskim. Producent mebli z Niwnicy (Gmina Nysa) firma Tetris Meble otrzymała wsparcie planowanej inwestycji w wysokości 8,3 mln złotych.
Modernizacja kompleksów tenisowych w Polsce. Startuje nowy programartykuł
Pokaż artykuł
Modernizacja kompleksów tenisowych w Polsce. Startuje nowy program
Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras ogłosił Program modernizacji kompleksów tenisowych. Jego celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do treningu i szkolenia w ośrodkach tenisowych w Polsce. Budżet programu wynosi 80 mln zł.
Skandynawska firma HydraSpecma inwestuje w Stargardzieartykuł
Pokaż artykuł
Skandynawska firma HydraSpecma inwestuje w Stargardzie
Generalny wykonawca Atlas Ward Polska nawiązał współpracę z firmą HydraSpecma. W ramach zawartej umowy, w Stargardzie (województwo zachodniopomorskie), na terenie Stargardzkiego Parku Przemysłowego wybudowane zostanie centrum produkcyjno-magazynowe o powierzchni blisko 16 000 mkw. To drugi projekt, jaki wrocławski generalny wykonawca zrealizuje na rzecz producenta.
Polska firma PPHU LEO po raz kolejny zainwestuje w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma PPHU LEO po raz kolejny zainwestuje w Opolu
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w Opolu, przy wparciu, które zostało udzielone przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną "INVEST-PARK". Nowy projekt zostanie zrealizowany w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Austriacki inwestor wybuduje dużą fabrykę przy autostradzie A4 w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Austriacki inwestor wybuduje dużą fabrykę przy autostradzie A4 w woj. opolskim
Kolejna duża zagraniczna inwestycja w województwie opolskim. Międzynarodowy producent materiałów budowlanych, w szczególności kompletnych systemów ociepleń, tynków, zapraw i betonów, austriacka firma Baumit, zdecydowała się zakupić nieruchomość przy ul. Amerykańskiej w miejscowości Zimna Wódka, w gminie Ujazd.
REKLAMA